შპს ,,საგიტარიუსი“ - მეზღვაურთა სამედიცინო ცენტრი არის შპს მახინჯაურის საზღვაო სკოლის პარტნიორი დაწესებულება, სადაც მოსწავლეები/პროფ.სტუდენტები და კურსდამთავრებულები გადიან სამედიცინო შემოწმებას. შპს მახინჯაურის საზღვაო სკოლის მოსწავლეებს/პროფ. სტუდენტებს და კურსდამთავრებულებს სამედიცინო ცენტრი სთავაზობს სამედიცინო მომსახურებას შეღავათიან ფასებში.
შპს ,,საგიტარიუსს“- მეზღვაურთა სამედიცინო ცენტრს 2011 წლიდან მიღებული აქვს საქართველოს საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს აღიარების სერტიფიკატი, როგორც მეზღვაურთა სამედიცინო პროფესიული შემოწმების დაწესებულება.
შპს ,,საგიტარიუსს“ - მეზღვაურთა სამედიცინო ცენტრს მიღებული აქვს ხარისხის საერთაშორისო სტანდარტის
ISO 9001:2015 შესაბამისობის სერტიფიკატი.
კლინიკა შპს „საგიტარიუსი“ აგრეთვე არის სპეციალიზირებული თვალის კლინიკა, რომელიც პაციენტებს სთავაზობს თვალის სნეულებათა დიაგნოსტირებისა და მკურნალობის ინოვაციურ ტექნოლოგიებს.
კლინიკა აღჭურვილია მიკროქირურგიული და ლაზერული ოპერაციების შესასრულებლად აუცილებელი უნიკალური მოწყობილობებით, დიაგნოსტირებისა და მკურნალობის ოპტიკურ–ელექტრონულ და კომპიუტერული საშუალებებით, თვალის დაავადებათა ფიზიოთერაპიისათვის საჭირო მოწყობილობითა და ოფთალმოლოგიის მრავალი სხვა საშუალებებით.
კლინიკის თანამედროვე ტექნიკური აღჭურვილობა ურთულესი დიაგნოსტიკური და სამკურნალო პროცედურების მაქსიმალურად ეფექტურად და უსაფრთხოდ ჩატარების შესაძლებლობას იძლევა. კლინიკაში გამოიყენება მცირეტრავმული, უსისხლო და უნაკერო ქირურგიის მეთოდები, ლაზერული მკურნალობის, ფიზიოთერაპიის სახეობები, ფუნქციონირებს ბავშვთა ოფთალმოლოგიის განყოფილება, ხორციელდება სათვალეების, კონტაქტური ლინზებისა და სპეციალური ოპტიკის შერჩევა.

Sagittarius LLC – Seafarers’ Medical Center is a partner institution of Makhinjauri Maritime School LLC, where students, professional trainees, and graduates undergo medical examinations. The medical center offers healthcare services to the students, professional trainees, and graduates of Makhinjauri Maritime School at discounted rates.
Since 2011, Sagittarius LLC – Seafarers’ Medical Center has been accredited by the Maritime Transport Agency of Georgia as an authorized institution for the professional medical examination of seafarers.
The center has also been awarded the international quality management certification ISO 9001:2015.
In addition, Sagittarius LLC Clinic is a specialized ophthalmological clinic that provides patients with innovative technologies for the diagnosis and treatment of eye diseases. The clinic is equipped with unique devices necessary for performing microsurgical and laser procedures, as well as optical-electronic and computerized systems for diagnostics and treatment. It also possesses equipment required for physiotherapy in ophthalmology, along with many other specialized tools.
The clinic’s modern technical infrastructure enables the effective and safe implementation of highly complex diagnostic and therapeutic procedures. Minimally invasive, bloodless, and sutureless surgical methods are employed. The clinic also offers laser treatments and various physiotherapy services, operates a pediatric ophthalmology department, and provides selection and fitting of eyeglasses, contact lenses, and specialized optical products.